Zbudowanie tzw. sześciopaku, czyli efektowne wyrzeźbienie mięśni brzucha, jest głównym celem treningowym wielu osób. W temacie ćwiczenia tej partii mięśni często można spotkać się ze skrajnymi opiniami. Niektórzy uważają, że osiągnięcie pożądanych efektów jest możliwe tylko dzięki wielomiesięcznym, morderczym treningom i bardzo restrykcyjnej diecie. Inni, gdy słyszą pytanie: jak zbudować sześciopak, mają do zaoferowania „cudowne” metody, dzięki którym mięśnie brzucha rzekomo rosną jak na drożdżach. Ile jest prawdy w takich teoriach?
Jak zbudować sześciopak? Ćwiczenia to nie wszystko
Generalnie rzecz biorąc, żadna z wyżej wymienionych metod nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Chociaż efekty ćwiczeń można zaobserwować szybciej niż po kilku miesiącach, to jednak nie pojawią się one natychmiastowo. Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jak zbudować sześciopak powinna na starcie uświadomić sobie, że obok ćwiczeń, równie istotną rolę odgrywa właściwa dieta.
„Kaloryfer” na brzuchu będzie widoczny znacznie szybciej, jeśli ćwicząca osoba jest szczupła i nie posiada zbędnej tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Chodzi po prostu o to, że tłuszcz nie przesłania mięśni. Właśnie dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie diety z deficytem kalorycznym.
Pytasz, jak zbudować sześciopak? Trening EMS odpowiada
Mięśnie brzucha są dosyć specyficzną partią mięśni, ponieważ można rozbudować je nawet w warunkach domowych, wykonując dosyć proste ćwiczenia. Mowa oczywiście o klasycznych brzuszkach, unoszeniu złączonych nóg i rąk do góry w pozycji leżącej, czy o wykonywaniu tzw. ćwiczenia deski. Wszystkie te aktywności przynoszą efekty, choć nie są pozbawione ryzyka związanego z odniesieniem kontuzji. Dotyczy to zwłaszcza brzuszków, które obciążają mięsień lędźwiowy większy.
Zatem jak zbudować sześciopak, aby było to nie tylko efektywne, ale i bezpieczne? Trzeba po prostu postawić na trening EMS. Trening ten w żaden sposób nie obciąża ścięgien ani kręgosłupa, więc ryzyko odniesienia urazu jest zredukowane do zera. Co więcej, dzięki elektrostymulacji, która jest istotą treningu EMS, u osoby ćwiczącej stymulowane są zarówno mięśnie proste, jak i skośne.
Odpowiednim impulsom poddawane są także mięśnie zlokalizowane nieco głębiej w obrębie ciała człowieka, które nie łatwo jest pobudzić w warunkach zwykłego treningu. Dzięki wzmocnieniu elektrostymulacją, nawet proste, aczkolwiek skuteczne ćwiczenia przynoszą jeszcze lepsze efekty.
Nie ulega wątpliwości, że trening EMS i dobrze zbilansowana dieta stanowią połączenie, które gwarantuje ładnie wyrzeźbione mięśnie brzucha.
Buduj sześciopak bezpiecznie i efektywnie
Trening EMS to nie tylko najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda treningowa. To także wsparcie doświadczonego trenera personalnego, który będzie Ci towarzyszył podczas każdej sesji treningowej. Wypróbuj tę metodę działania i zacznij pracę nad mięśniami brzucha już teraz.